ABD heyeti Dağıstan'da bir şey bulamadı

Amerikalı yetkililer Boston saldırılarının zanlıları olan Sarnayev kardeşlerin ailesiyle görüştü

ABD heyeti Dağıstan'da bir şey bulamadı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

ABD'nin Moskova Büyükelçiliğinden Dağıstan'a giden bir heyet, Boston saldırısının şüphelileri Sarneyav kardeşlerin ailesiyle görüştü. Daha önce çocuklarına komlo kurulduğunu söyleyen aile, Tamerlan'ın radikal liderle görüşüp görüşmediği sorusuna "hayır" cevabını verdi. 

Dağıstan'da Tsarnayev kardeşlerin ailesiyle bir araya gelen Amerikalı heyet, görüşmede Rus hükümetiyle işbirliği yapan FBI'dan da yardım aldıklarını açıkladı.

Ailenin, büyük kardeş Tamerlan'ın Dağıstan'a geldiğinde herhangi bir radikal liderle görüşüp görüşmediği sorusuna "hayır" cevabını verdiği bildirildi.

Konuyla ilgiil açıklama yapan Dağıstan İçişleri Bakanlığı da, Tamerlan Sarnayev'in Kuzey Kafkaslar'da bulunduğu süre boyunca herhangi bir radikal liderle görüşmediğini belirtti.

Tsarnayev kardeşlerin ailesi, daha önce yaptıkları açıklamada, oğullarının suçsuz olduğunu ve komploya kurban gittiklerini iddia etmişti.

Boston'da 14 Nisan'da 23 bin kişinin katılımıyla düzenlenen maratonun bitiş çizgisi yakınlarında 10 saniye arayla patlayan iki bomba, 3 kişinin ölümüne, 170'den fazla kişinin yaralanmasına neden olmuştu.

Güncelleme Tarihi: 10 Temmuz 2018, 16:14
banner53
YORUM EKLE

banner39