banner39

banner35

ABD, Rusya'nın milyonlarca dolarlık varlıklarına el koydu

ABD Hazine Bakanlığı Rusya'nın milyonlarca liralık varlıklarına el koydu. Kuzey Kore yaptırımlarına dahil olmak üzere 2 Rus vatandaşı, 3 Rus şirketi ve 6 Rusya bayraklı gemi yaptırım listesine dahil edildi.

Dünya 21.08.2018, 21:32
ABD, Rusya'nın milyonlarca dolarlık varlıklarına el koydu

ABD'den Rusya'ya yönelik yeni yaptırımlar geldi. ABD Hazine Bakanlığı, Kuzey Kore'ye yönelik yaptırımlarla bağlantılı olarak 2 Rus vatandaşı, 3 Rus şirket ve 6 Rusya bayraklı gemiyi yaptırım listesine dahil etti. Rusya'nın ABD'de bulunan yüz milyonlarca dolarlık aktif varlığı da bloke edildi.

Slovakyalı bir firmanın da dahil edildiği yaptırımların, ABD'de kötücül siber faaliyetlere karşı yürütülen program kapsamında getirildiği de aktarıldı.

'Kuzey Kore'ye yasadışı sevkiyat' suçlaması

Bakanlık, yaptırım getirilen kişi ve kuruluşları, Kuzey Kore'ye yasadışı şekilde petrol ürünleri sevkiyatı yapmakla suçladı.

Açıklamada "Bu adım, 2 şirket, 6 gemiye karşı atılmış ve BMGK tarafından yasaklandığı üzere Kuzey Kore bayraklı gemilere, başka gemiler aracılığıyla rafine petrol ürünü sevkiyatı işine müdahil olan kişileri hedef almaktadır" ifadeleri kullanıldı. Rusya'nın bu tarz ‘kötücül eylemler' gerçekleştirdiği iddia edilen açıklamada, Moskova'ya karşı sert yanıt verilmesi gerektiği vurgulandı.

Yorumlar (0)
22
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?