banner39

'ABD Rusya'yı uyardı: Daha güçlü vuracağız'

Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton'un Rusya Güvenlik Konseyi Başkanı Nikolay Patruşev’i, Washington’un Suriye rejimini daha güçlü bir şekilde vurmak için hazır olduğu konusunda uyardığı iddia edildi.

Dünya 27.08.2018, 00:07
'ABD Rusya'yı uyardı: Daha güçlü vuracağız'

ABD'li yayın organı Bloomberg'in dört farklı kaynağa dayandırdığı iddiasına göre, ABD Başkanı Donald Trump’ın Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton, Rusya Güvenlik Konseyi Başkanı Nikolay Patruşev’le geçen perşembe Cenevre’de yaptığı görüşmede Washington’un Suriye hükmet güçlerine yeni ve daha güçlü bir darbe indirmeye hazır olduğu konusunda uyardı.

Kaynakların aktardığı bilgiye göre ABD yönetimi, ellerinde Suriye ordusunun, militanların kontrolündeki bölgeleri kurtarırken kimyasal silah kullanma olasılığı bulunduğuna dair bilgiler olduğunu ileri sürüyor ve ABD’nin böyle bir saldırıya öncekine göre ‘daha güçlü askeri eylemlerle yanıt vermeye’ hazır olduğunu belirtiyor.

ABD, İİNGİLTERE VE FRANSA DAHA ÖNCE ESED REJİMİNE AİT HEDEFLERİ VURMUŞTU

ABD, İngiltere ve Fransa'nın Doğu Guta'da sivillere yönelik kimyasal silah kullanan Beşşar Esed rejimi güçlerine hava destekli operasyon düzenlenmişti. Saldırıda Suriye'nin başkent Şam ile Hama, Humus, Dera ve Süveyda illerindeki asker noktalar bombalanmıştı. 

banner53
Yorumlar (0)
21
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?