banner39

Almanya Müslüman Kadınlar Birliğinden medyaya tepki

Merkezi Almanya'nın Köln şehri yakınındaki Wesseling'te bulunan 'Müslüman Kadınlar Birliği', bir gazeteye gönderdiği açık mektupla Alman medyasının Müslümanlara karşı tutumunu eleştirdi.

Dünya 19.02.2015, 11:51 19.02.2015, 11:51
Almanya Müslüman Kadınlar Birliğinden medyaya tepki

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Almanya Müslüman Kadınlar Birliği, 'Zeit' gazetesi tarafından ek olarak verilen 'Christ & Welt' (Hristiyan ve Dünya) isimli dergiye açık bir mektup göndererek İslam'a ve Müslümanlara karşı tutumunu eleştirdi.

Mektupta, Almanya'da 2 bin 500'den fazla cami bulunduğu ve bu camilerde her hafta Cuma günleri hutbe verildiği, böylece yılda yaklaşık 130 bin konuşma yapıldığı halde, bunlardan hiçbirine medya tarafından dikkat çekilmediği, Berlin'deki geçici bir vaizin sözlerinin ise öne çıkarıldığı dile getirildi. El-Nur Camiinde konuşan bir vaiz, İslam'a göre kadının tamamen kocasına teslim olması gerektiğini ve itiraz hakkı bulunmadığını söylemiş ve neredeyse tüm Alman medyasında ana başlıklarla kamuoyuna, 'İslam'da kadının hakkı yok' ifadeleriyle lanse edilmişti.

Yaklaşık 400 Müslüman bayan üyesi bulunan Almanya Müslüman Kadınlar Birliği tarafından yazılan mektupta, kadının baskı altına alınması gerektiğine dair Kur'an-ı Kerim'de hiçbir delilin bulunmadığı, iyice bir düşünüldüğünde Alman medyası tarafından yapılan bu abartının Almanya'daki Müslümanlar hakkındaki gerçekleri yansıtmadığının görülebileceği kaydedildi. Aksine medya tarafından üretilen uydurma bir İslam ve Müslümanlar suretinin kamuoyuna gösterildiği vurgulandı.

Mektupta, Alman medyasının 'mesafe koyma ve doğrusunu ortaya koyma' konusunda 'hamster tekerinde' dönmeye devam etmesinden dolayı üzüntü duyulduğu, artık Almanya'da normal Müslümanların dikkate alınarak, bazılarının kişisel görüşlerinin öne çıkarılmaması için zamanın geldiği belirtildi.

Yorumlar (0)
31
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?