Almanya'da Literatürk festivali başladı

9 Ekim'e kadar sürecek festival çerçevesinde bölgenin önemli kentleri Essen, Dortmund ve Gelsenkirchen'de okuma etkinlikleri, söyleşi ve konferanslar düzenlenecek, tiyatro oyunları sahnelenecek

Almanya'da Literatürk festivali başladı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Almanya'nın Ruhr bölgesinde düzenlenen geleneksel Literatürk Kültür ve Edebiyat Festivali başladı.

Bu yıl dokuzuncusu gerçekleştirilen Literatürk Kültür ve Edebiyat Festivali'nin açılış töreninin onur konuğu yazar ve şair Murathan Mungan oldu.

9 Ekim'e kadar sürecek festival çerçevesinde bölgenin önemli kentleri Essen, Dortmund ve Gelsenkirchen'de okuma etkinlikleri, söyleşi ve konferanslar düzenlenecek, tiyatro oyunları sahnelenecek.

Festivalin açılış töreninde konuşan Türkiye’nin Essen Başkonsolosu Şule Özkaya, Literatürk festivaline büyük önem verdiklerini vurgulayarak, "Çok boyutlu geleneksel Türk-Alman dostluğu, bu tür etkinliklerle pekişmekte, toplumların yakınlaşması sağlanmaktadır” dedi. 

Başkonsolos Özkaya, şöyle konuştu: ''Festival boyunca düzenlenecek etkinliklerin edebiyatımızın çeşitliliğini ve zenginliğini, sanatçı ve aydınlarımızın entelektüel birikim, yetenek ve yaratıcılıklarının Almanya’daki Türk toplumunun yanı sıra Alman dostlarımıza da yansıtılmasını, bu çerçevede ülkemizin tanıtımına doğrudan katkı sağlamasını beklemekteyim.” 

Bu yılki ana teması "Kent Hikayeleri" olan festival 9 Ekim'e kadar sürecek. Festivalin konukları arasında Can Dündar, Alper Canıgüz ve Tanıl Bora da bulunuyor.

Festival programına http://www.literatuerk.com/ adresinden ulaşılabilir.

Güncelleme Tarihi: 02 Ekim 2013, 09:31
banner53
YORUM EKLE

banner39