ANKET: Avrupa'nın korkusu işsizlik ve terör değil; mülteciler

Avrupa ülkelerinde yapılan yeni bir araştırmaya göre, Avrupalıların terörizm ve işsizlikten daha çok mültecilerden korkutuğu ortaya çıktı

Dünya 05.12.2016, 12:14 05.12.2016, 12:23
ANKET: Avrupa'nın korkusu işsizlik ve terör değil; mülteciler

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Avrupa ülkelerinde aşırı sağcı partlerin güçlenmesi ve mülteci karşıtı söylemlerin had safhaya çıkmasının etkileri devam ediyor. Yapılan yeni bir araştırmaya göre, Avrupalılar, mülteci krizinin etkilerinin 'terörizm ve işsizlik' ile sonuçlanacağını düşünüyor.

Pew Search Center tarafından 10 ülkede yapılan bir araştırmaya göre, Avrupalılar mültecilerin ülkelerine gelmesinin terör saldırılarını arttıracağını düşünüyor. Ankete katılanlar aynı zamanda, mültecilerin işsizliği arttıracağı konusunda genel bir görüşe sahip.

İşsizlik konusunda en fazla endişeli Avrupa halkları arasında, Macarlar, Polonyalılar, İtalyanlar ve Fransızlar öne çıkıyor. Almanlar ve İsveçliler ise mültecilerin ülke ekonomisine katkı bulunacağını düşünüyor.

MÜSLÜMANLAR KONUSUNDAKİ ENDİŞELİ ÜLKELER

Yapılan aynı araştırmaya göre, Müslümanlar hakkında en fazla olumsuz görüşe sahip ülkeler arasında, Macaristan, İtalyanlar, Polonyalılar ve Yunanlılar bulunuyor.

Views of Muslims more negative in eastern and southern Europe

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?