Azerbaycan her cephede üstün

Azerbaycan ordusu, topraklarını kurtarmak için başlattığı operasyonlarda Ermenistan güçlerine karşı üstünlüğünü koruyor.

Azerbaycan her cephede üstün

Azerbaycan Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada, Azerbaycan ordusuna ait birliklerin farklı cephelerdeki muharebelerde avantajlarını sürdürdüğü bildirildi.

Gün içerisinde yapılan başarılı askeri operasyonlarda düşmana zayiat verdirildiği belirtilen açıklamada, Ermenistan güçlerine ait 2 topçu birliği, 2 BM-21 grad çok namlulu roketatar sistemi, 1 komuta personel aracı, 1 komuta kontrol noktası, 2 kamyon, 1 tank ve birkaç atış noktasının imha edildiği ifade edildi.

Kaynak: AA

banner53
YORUM EKLE
YORUMLAR
Cevad
Cevad - 5 ay Önce

Ermeniler Osmanlıya da bunu yapmışlardı. Aslında şimdi o yaptıklarının cezasını çekiyorlar. Osmanlı Ermenilere millet-i sadıka demişti. Ancak onlar millet-i haine yolunu tercih ettiler. Özel okulların (misyoner okulları) yemekhanelerinde silah imal ettiler ve Sasonda, Vanda, Adanada,Antepte, Harputta, Maraşın Zeytun nahiyesinde (Süleymanlı) devlete isyan ettiler. Osmanlı da siz artık buralarda oturamazsınız şurada oturun dedi ve Suriye'de oturmaları için talimat verdi. Ne yazık ki zorunlu iskana soykırım dediler ve dünyayı karşımıza aldılar. Bunu Azerilere de yapınca hainlikleri meydana çıktı. Ancak Azerbaycan Ordusu iyi bir hazırlık yaptı ve bu planlarını fena püskürttü. Gazaları mübarek olsun. Bu savaş Azerbaycanın dostunun ne Rusya ne de İran olmadığını Türkiye olduğunu gösteriyor.

banner39