banner39

Bakan Bozdağ: Hendekleri uzaylılar mı kazdı?

Bakan Bozdağ, bazı akademisyenlerin imzaladığı bildiriyi eleştirerek devletin olmayan bir şeyle mücadele ettiği izleniminin uayndırıldığını söyledi

Dünya 13.01.2016, 10:19 13.01.2016, 10:24
Bakan Bozdağ: Hendekleri uzaylılar mı kazdı?

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, bir grup akademisyenin bildirisini eleştirerek, "Sanki bölgede terör örgütü yok, sanki hendekleri uzaylılar kazdı, devlet olmayan şeyle mücadele ediyormuş gibi. Bunların görecek gözleri demek ki yok" dedi.

Anadolu Ajansı (AA) Editör Masası'na katılan Bakan Bozdağ, "Terör sadece AK Parti'nin, sadece belli bir grubun sorunu değil, terör bütün partilerin, 78 milyon insanımızın, hepimizin ortak sorunu. Türkiye'deki siyaset kurumu, terörle mücadele karşısında birlikte bir duruş sergilemeye mecburdur. Etkin bir mücadele için de bu şarttır" dedi.

Adalet Bakanı Bozdağ, "Türkiye'de PKK, DEAŞ, DHKP-C saldırısı olduğu zaman sanki saldırıyı yapan DEAŞ değil, PKK terör örgütü değil de Türkiye'nin hükümetiymiş gibi sakat, hastalıklı bir anlayışla medyanın, siyasetin, akademiyanın ve STK'ların tavır aldığını görüyoruz. Önce bizim bu tavırlar karşısında kendimizi sorgulamamız lazım. Acaba terörün cesaretlenmesine mi bu tavırlar yardımcı oluyor, güç bulmasına mı yardımcı oluyor, yoksa zayıflamasına mı yardımcı oluyor?" diye konuştu.

'SANKİ BÖLGEDE TERÖR ÖRGÜTÜ YOK'

Adalet Bakanı Bozdağ, Barış İçin Akademisyenler oluşumunun bildirisini eleştirerek, "Sanki bölgede terör örgütü yok, sanki hendekleri uzaylılar kazdı, barikatları uzaylılar kurdu, Türkiye Cumhuriyeti Devleti Hükümeti olmayan şeyle mücadele ediyormuş gibi. Bunların görecek gözleri demek ki yok, duyacak kulakları hakikati yok ve bunları değerlendirecek bir idrak anlayışına sahip değiller" dedi.

'ROKET ATANLARA SÖYLEYECEK HİÇBİR SÖZÜNÜZ YOK MU?'

Son günlerde bazı akademisyenlerin birtakım açıklamalar yaptığını belirten Bozdağ, şunları söyledi:

"Eminim ki bu akademisyenlerin önemli bir kısmının o bölgede yaşananlardan haberi yok. Gidip gördüklerini zannetmiyorum. Doğru dürüst bir Şırnak, Cizre, Silopi ziyareti yaptıklarını, Sur'da ne olup bittiğini gözlemlediklerini düşünmüyorum. Sadece kendilerine kim ne aktarıyorsa onlar üzerinden bir değerlendirme yaptıklarını düşünüyorum. Ama gitsinler baksınlar. Olay yerlerini, terör eylemlerinin olduğu yerleri değerlendirsinler. Siz bir hastaneye roketlerle saldırıyorsunuz. Onlarca roket atıyorsunuz. O hastanede doktorlar, ebeler, hemşireler, sağlık personeli oradaki insanların sağlığı için çalışıyor. Roketler atılıyor. Roket atanlara söyleyecek hiçbir sözünüz yok mu?"

'AİHM'İN VERDİĞİ KARAR TEDBİR TALEBİNİN REDDİ YÖNÜNDEDİR'

AİHM'in sokağa çıkma yasaklarıyla ilgili verdiği ret kararını değerlendiren Bekir Bozdağ, "AİHM'in verdiği karar tedbir talebinin reddi yönündedir. Talepte bulunanların iddia ettikleri, oradaki vatandaşların gündelik yaşamları için gerekli olan ihtiyaçlarını karşılama noktasında, hükümetin gerekli tedbirleri aldığına ve alacağına inandığını ifade ederek reddetti. Ret, bu davanın kökten reddi anlamına gelmiyor. Sadece tedbir talebinin reddidir. Davanın esasına ilişkin görüşmeler yapılacaktır" dedi.

'CHP BAŞKA ÜLKELERİN ANAMUHALEFET PARTİSİ Mİ?'

Bozdağ, "Kendi ülkesiyle ihtilaflı olan ne kadar dış politika konusu varsa bunların tamamında kendi ülkesini haksız görüp karşı ülkeleri haklı gören bir yaklaşımı sadece söylemleriyle değil eylemleriyle ortaya koyuyor. O zaman sormadan edemiyorum, Cumhuriyet Halk Partisi Türkiye'nin anamuhalefet partisi mi, başka ülkelerin anamuhalefet partisi mi?" diye konuştu.

Cumhuriyet Halk Partisi'ne oy veren vatandaşlara seslenen Bekir Bozdağ, şöyle konuştu:

"Cumhuriyet Halk Partisi'nin sayın yöneticilerine karşı lütfen sesinizi yükseltin. Böylesi bir ortamda kimin yanında olduklarını çok net bir şekilde değerlendirmelerini isteyin. Türkiye'nin yanındalar mı PKK terör örgütünün yanındalar mı?"

DOKUNULMAZLIK DOSYALARI

Adalet Bakanı Bozdağ, dokunulmazlık dosyalarında, AK Parti ile ilgili 44, CHP ile ilgili 134, MHP'li milletvekilleriyle ilgili 15, Halkların Demokratik Partisi milletvekilleriyle ilgili de 293 dosyanın Parlamento'ya gönderildiğini söyledi.

Yorumlar (0)
27
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?