banner39

Bakan Çavuşoğlu, BM Genel Sekreteri ile görüştü

Suriye toplantıları için New York'ta bulunan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Ban Ki-mun ile bir araya geldi.

Dünya 19.12.2015, 08:19 19.12.2015, 08:19
Bakan Çavuşoğlu, BM Genel Sekreteri ile görüştü

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Suriye toplantıları için New York'ta bulunan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Ban Ki-mun ile bir araya geldi.

Diplomatik kaynaklardan edinilen bilgiye göre, görüşmede Genel Sekreter Ban, Antalya'da yapılan G-20 Zirvesi için Bakan Çavuşoğlu'nu tebrik etti. Ban ayrıca, Paris'te yapılan İklim Zirvesi ve New York'ta gerçekleşen Suriye toplantısı için Türkiye'nin yaptığı katkılardan duyduğu memnuniyeti ifade etti.

Bakan Çavuşoğlu da New York'ta yapılan Suriye toplantısının önemine değinerek, Suriye'de siyasi bir dönüşüm sürecinin gerekli olduğunu, bu süreç yaşanmadan Suriye'deki soruna çözüm bulunmasının zorluğunu vurguladı.

Görüşmede ayrıca, Ortadoğu'da yaşanan gelişmeler ve Kıbrıs konusundaki ilerlemeler hakkında da görüş alışverişinde bulunuldu.

Genel Sekreter Ban, Dünya İnsani Zirve'sinin gelecek yıl Türkiye'de düzenlenecek olması dolayısıyla da minnettarlığını dile getirdi.

 

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?