banner39

Beliyd suikastini Selefilere yıkmak istemişler

Belıyd'e suikast düzenlemekle suçlanan 2 zanlının avukatı müvekkillerinin olayla hiç bir bağlantısı olmadığını söyledi

Dünya 21.11.2013, 18:23 02.03.2013, 17:43
Beliyd suikastini Selefilere yıkmak istemişler

Tunus'ta muhalif lider Şükri Belıyd'e suikast düzenlemekle suçlanan 2 zanlının avukatı Enver Evlad Ali, müvekkillerinin olayla hiç bir bağlantısının olmadığını ileri sürdü.

Evlad Ali, AA'ya yaptığı açıklamada, suikast olayına karıştıkları iddiasıyla gözaltına alınan 4 kişiden ikisinin avukatlığını yaptığını belirterek, ''Müvekkillerimin olayla hiç bir bağlantısı yok. Olayı, gerçekleştirmek üzere kiralanan arabanın sahipleriydi'' diye konuştu.

''Kendileriyle konuştuğumda ikisi de olayla bir ilgilerinin olmadığını söyledi'' diyen Evlad Ali, şunları söyledi: ''Katil, müvekkillerim Selefi olduğu için suçu onların üzerine yıkmak amacıyla böyle bir şey planlamıştır. Çünkü, arabayı kiraladıklarında güvenlik kameralarının bulunduğu yere park etmişler. Plakayı gizlememişler. Kendilerine işkence ve kötü muamele uygulanarak, suçlamaları kabul etmeleri istenmiş.''

Muhalif lider Şükrü Belıyd'in, 6 Şubat'ta evinin önünde uğradığı silahlı saldırı sonucu ölümünün ardından ülkede hükümet ve yönetim karşıtı geniş çaplı gösteriler düzenlenmişti.

Kaynak: AA

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?