Cenevre-2 Konferansı kasım sonunda

- Suriye Başbakan Yardımcısı Cemil, "Cenevre 2 Konferansı büyük ihtimalle 23-24 Kasım'da yapılacak" dedi

Cenevre-2 Konferansı kasım sonunda

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Suriye Başbakan Yardımcısı Kadri Cemil, Cenevre-2 Konferansı'nın büyük ihtimalle 23-24 Kasım'da düzenleneceğini söyledi.

Cemil, temaslarda bulunmak için geldiği Moskova'da Dışişleri Bakanlığındaki görüşmesinin ardından yaptığı açıklamada, Cenevre-2 Konferansı'nın asıl amacının toplumun bütün kesimlerini temsil eden koalisyon hükümetinin kurulması olduğunu vurgulayarak, Rusya'da yaptığı görüşmeler sırasında konferans tarihinin de görüşüldüğünü ve Cenevre-2'nin büyük olasılıkla 23-24 Kasım'da yapılacağını duyurdu.

Cemil, sadece Suriye'de değil, ülke dışındaki güçlerin de konferansın yapılmasını arzu etmelerinin memnuniyet verici olduğunu söyledi.

Cenevre-2'ye karşı çıkanların da bulunduğunu anlatan Cemil, "Bugünkü gerçek, Cenevre konferansına alternatifin olmayışıdır. Suriye'deki durum bu şekilde devam edemez. Konferans dışında çözüm yolu yoktur" diye konuştu.

Suriye Başbakan Yardımcısı Cemil, koalisyon hükümetinin yolun sonu olmadığını belirterek, "Koalisyon hükümeti, yurt dışı müdahalenin durdurulması, şiddetin sona erdirilmesi ve siyasi diyalog sürecinin başlatılması için bir araçtır" dedi.

Güncelleme Tarihi: 10 Temmuz 2018, 16:14
banner53
YORUM EKLE

banner39