banner39

Çin Dışişleri Bakanı'ndan Pakistan'a ziyaret

Pakistan'a iki günlük resmi bir ziyaret düzenleyen Çin Dışişleri Bakanı Wang Yi, Afganistan'la Taliban arasında uzlaşma olmasını desteklediklerini söyledi

Dünya 12.02.2015, 17:12 12.02.2015, 18:23
Çin Dışişleri Bakanı'ndan Pakistan'a ziyaret

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Çin Dışişleri Bakanı Wang Yi, "Afganistan'da Afgan Talibanı dahil bütün gruplarla uzlaşmaya destek veriyoruz" dedi.

Wang, iki günlük resmi ziyaret için geldiği Pakistan'da, Pakistan Başbakanı'nın Ulusal Güvenlik ve Dışişleri Danışmanı Sartaj Aziz ile Dışişleri Bakanlığı binasında düzenlediği basın toplantısında, Pakistan ve Çin arasındaki ilişkilerin gelecek günlerde daha fazla gelişeceğini söyledi.

İki ülkenin ekonomi ve güvenlik alanlarında işbirliğini geliştirmek için anlaştıklarını belirten Wang, şunları söyledi: Ekonomik koridor projelerini hızla tamamlamak için anlaştık. Ekonomik koridordan Pakistan halkı da faydalanacaktır. Pakistan ve Çin arasındaki ilişkiler, önümüzdeki günlerde daha fazla gelişecek. Devlet Başkanımız Şi Cinping yakında Pakistan'ı ziyaret edecek. Biz de ziyaretin ayrıntılarını görüştük. Ziyaret, Pakistan ve Çin halklarının ortak geleceğinin bir sembolü olacak. Ekonomik ve güvenlik işbirliğini artıracağız, ortak güvenliğimizi garantilemek için terörle mücadelede işbirliğini geliştirmeyi hedefliyoruz.

Pakistan Başbakanı'nın Ulusal Güvenlik ve Dışişleri Danışmanı Aziz de Pakistan ve Çin'in, Afganistan'ın huzuru ve kalkınması adına birlikte çalışmak için anlaştıklarını belirtti.

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?