banner15

Danimarka'da namaz çıkışında ateş açıldı: 1 ölü

Danimarka'nın başkenti Kopenhag'ın batısındaki Müslüman Kültür Enstitüsü camisinin dışında bayram namazından sonra açılan ateşte 1 kişi öldü

Danimarka'da namaz çıkışında ateş açıldı: 1 ölü

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Danimarka'nın başkenti Kopenhag'da cami çıkışında açılan ateş sonucunda kafasından vurulan Pakistan asıllı bir genç hayatını kaybetti bir kişi de yaralandı.

Hayatını kaybeden gencin 21 yaşında olduğu ve bayram namazını kılıp camiden çıktığı esnada kurşunların hedefi olduğu öğrenildi. Silahlı saldırı, bayram namazını kılmak için camiye giden insanlar arasında paniğe neden oldu.

Kopenhag'ın Vesterbro semtindeki cami çıkışında seyir halindeki bir aratan camiden çıkan insanların üzerine ateş açıldı. Olayda 21 yaşındaki Pakistan asıllı bir genç hayatını kaybetti.

Görgü tanıkları ilk kurşundan sonra yere yığılan gencin üzerine birkaç el daha ateş edildiğini belirtiyor. Saldırı sonrasında namazdan çıkmakta olan insanların panikleyerek tekrar camiye girdiği öğrenildi. Saldırının gerçekleştiği anda cami ve çevresinde bine yakın insan olduğu belirtiliyor.

PAKİSTANLI GÖÇMENLERİN CAMİSİ

Danimarka'da bayram namazı sonrasında gerçekleşen silahlı saldırı başkent Kopenhag'ın Vesterbro bölgesindeki Pakistan asıllı göçmenler tarafından açılan bir camide meydana geldi. Konuyla ilgili bir açıklama yapan Kopenhag Polisinden Lau Thygesen, "Olay camiye yada camiden çıkmakta olan Müslümanlara yönelik değil. Muhtemelen Pakistan asıllı gençler arasındaki bir iç hesaplaşma" dedi.

Güncelleme Tarihi: 30 Ağustos 2011, 13:50
YORUM EKLE
YORUMLAR
iç hesaplaşmaymış
iç hesaplaşmaymış - 8 yıl Önce

yine örtbas yine avrupa..

banner39

banner36

banner37

banner35