Dini kuruluşlardan Aliyev'e destek

Kafkas Müslümanları İdaresi, Rus Ortodoks Kilisesi ve Yahudi Cemaati, İlham Aliyev'i destekleyecek

Dini kuruluşlardan Aliyev'e destek

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Azerbaycan Kafkas Müslümanları İdaresi, Rus Ortodoks Kilisesi ve Yahudi Cemaati, 9 Ekim'de yapılması planlanan cumhurbaşkanlığı seçiminde mevcut Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'i destekleyeceklerini açıkladı.

Allahşükür Paşazade başkanlığındaki Kafkas Müslümanları İdaresi, Azerbaycan Rus Ortodoks Kilisesi, Yahudi Cemaati ve ülkedeki diğer bazı cemaatlerle seçimlerde İlham Aliyev'in desteklenmesi yönünde bir bildiriyi kabul etti.

Azerbaycan'ın, laik bir devlet olduğu fakat dindar insanların da ülkenin kaderini belirleyecek olaylara kayıtsız kalamayacağının belirtildiği bildiride, seçim sürecinde en liyakatli adayın kazanması için çalışılacağı ifade edildi.

Haydar Aliyev döneminde dindar insanlar için sağlanan kolaylıkların hatırlatıldığı bildiride, Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'in de onun yolunu devam ettirdiği vurgulandı. İlham Aliyev'in, Azerbaycan dindarları tarafından sevildiğinin ve rağbet gördüğünün belirtildiği bildiride şu ifadeler yer aldı:

"Devletimiz, Azerbaycan'da yaşayan Müslüman, Hıristiyanlar ve Yahudilere daima şefkat gösteriyor. Cumhurbaşkanı Aliyev, dini hoşgörüyü en büyük nimet olarak değerlendiriyor. Azerbaycan'da dini değerler korunuyor. Biz, 10 yıllık cumhurbaşkanlığı döneminde dindarlara gösterdiği dikkat için Aliyev'e şükranlarımızı sunuyoruz. Herkesi seçimlerde İlham Aliyev'i desteklemeye çağırıyoruz."

Güncelleme Tarihi: 10 Temmuz 2018, 16:14
banner53
YORUM EKLE

banner39