banner39

DSÖ'den Yemen'e 17,5 ton tıbbi malzeme yardımı

Dünya Sağlık Örgütü'nün Yemen'e gönderdiği 17 buçuk ton tıbbi malzeme yardımının başkent Sana'ya ulaştığı bildirildi.

Dünya 16.04.2015, 21:30 16.04.2015, 21:30
DSÖ'den Yemen'e 17,5 ton tıbbi malzeme yardımı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Husi Ensarullah hareketinin kontrolündeki Yemen resmi haber ajansı SABA'nın, Dünya Sağlık Örgütü'nün (DSÖ) Yemen Temsilcisi Muhammed el-İmad'a dayandırdığı haberine göre, ilkyardım ve acil servis malzemelerinden oluşan 17 buçuk ton yardımı taşıyan uçak, Sana Havalimanı'na ulaştı.

Haberde gelen tıbbi malzemenin, krizin yaşandığı Yemen'e DSÖ tarafından gönderilen ilk yardım olduğu ifade edildi.

Öte yandan Yemen'deki kriz nedeniyle üniversitelerin çoğunda eğitime verilen ara 23 Nisan'a kadar uzatıldığı belirtildi.

Sana Üniversitesi Rektörlüğünden yapılan yazılı açıklamada, ülke genelinde eğitime verilen aranın 23 Nisan'a kadar uzatıldığı, yalnızca tıp fakültesi son sınıf öğrencilerinin bunun dışında bırakıldığı kaydedildi.

Ülkedeki çatışmalar ve hava harekatının ardından yaşanan güvenlik zafiyeti nedeniyle, daha önce, Hudeyde Üniversitesi'nde eğitim faaliyetleri süresiz ertelenirken, Zamar Üniversitesi'nde 10 gün, İbb Üniversitesi'nde 1 hafta eğitime ara verilmişti. "Kararlılık Fırtınası" operasyonu kapsamında hava saldırıları başladığından bu yana Sana, Amran, Sada, Aden, Dali, Ebyen, Hadramevt kentlerinde de ilk ve orta eğitime ara verilmişti.

 

Yorumlar (0)
32
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?