Ege'de Türk gemisi ile Yunan Savaş gemisi çarpıştı!

Ege Denizi’nde Türk gemisi ve Yunan savaş gemisi çarpıştı. Ulaştırma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, “Türk kargo gemisinde ölü ve yaralı yok” açıklaması geldi.

Ege'de Türk gemisi ile Yunan Savaş gemisi çarpıştı!

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Yunanistan medyasına göre, Ege’de geçtiğimiz saatlerde yeni bir gerginlik yaşandı. Newsit.gr sitesi, Karmate isimli Türk ticari gemisinin Yunanistan hücumbotu Armatolos’a orta kısmından çarptığını duyurdu. Çarpışma neticesinde herhangi bir yaralanma söz konusu olmadı. Olayın yaşanmasından sonra Türk ticari gemisini seyrini değiştirdiği ve Türkiye kara sularına geri döndüğü belirtildi. Yunanistan medyası Armatolos’un kaptanının becerisi neticesinde olayın Türkiye kara sularına taşınmadığı bilgisini de geçiyor. Armatolos çarpışma esnasında Ege’de NATO’nun bir operasyonunda yer almaktaydı. 

ATİNA’DA KIRMIZI ALARM

Olay nedeniyle Atina’da güvenlik toplantıları gerçekleştiriliyor ve Başbakan ile ana muhalefet lideri ,ordu tarafından bilgilendiriliyor.

Ulaştırma Bakanlığı’ndan konuyla ilgili yapılan açıklamada “04 Mayıs 2018 günü saat 04:08’de, İzmir’den Tekirdağ’a 2 bin 150 ton çimento yükü ile gitmekte olan Türk bayraklı 73 metrelik KARMATE isimli genel kargo gemisi zararsız geçiş hakkını kullanarak seyir halinde iken Yunan Bayraklı 54,8 metre boyundaki ARMATOLOS isimli savaş gemisi ile Midilli Adası’nın yaklaşık 3,8 deniz mili doğusunda çarpışmıştır.” ifadeleri kullanıldı.

Güncelleme Tarihi: 04 Mayıs 2018, 15:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER