En büyük uyuşturucu baronu yakalandı

Yaklaşık 5 yıl önce hakkında dava açılan 'Balkanlar'ın en büyük uyuşturucu baronu' Darko Sariç, Karadağ'da yakalandı.

En büyük uyuşturucu baronu yakalandı

"Balkanlar'ın en büyük uyuşturucu baronu" Darko Şariç'in, Karadağ'da yakalandığı bildirildi. Sırbistan Devlet Televizyonu RTS'nin haberine göre, Şariç, Sırbistan ve Karadağ polislerinin ortaklaşa düzenlediği operasyon ile sabah saalerinde Karadağ'da yakalandı.

Uzun süredir firarda olan Şariç, yakalanmasının ardından havayolu ile Sırbistan'ın başkenti Belgrad'a getirildi.

Şariç'in ismi, 2009 yılı Ekim ayında Uruguay polisinin, içinde yaklaşık 3 ton kokain bulunan bir yatı ele geçirmesiyle gündeme gelmişti.

Bunun üzerine Şariç hakkında, kokain ticareti yaptığı ve kara para (20 milyon Euro) akladığı iddiasıyla Sırbistan'da dava açılmıştı.

Sırbistan Savcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, Şariç'in, "Balkanlar'ın en büyük uyuşturucu baronu" olduğu öne sürülmüş, çok sayıda otomobil ve taşınmazına el konulmuştu.

Sırbistan tarafından uzun süredir aranan Şariç'in kardeşi Duşko Şariç de kara para aklama suçundan Karadağ'da 5 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırılırken, yine Şariç'in işbirlikçilerinden olduğu öne sürülen 17 kişi Slovenya'da yakalanarak hapse mahkum edilmişti.

Şariç'in, 2010 yılında başlayan ve hala devam eden hakkındaki dava nedeniyle gelecek hafta ilk kez hakim karşısına çıkması bekleniyor.

 

Kaynak: Ajanslar

 

 

Güncelleme Tarihi: 20 Mart 2014, 21:30
banner53
YORUM EKLE

banner39