Endonezya'da turist feribotunda patlama; 2 ölü

Endonezya'nın turistik şehri Bali'den ayrılan içinde Avrupalı turistlerin bulunduğu feribotta patlama meydana geldi. Olayda 2 turist ölürken 23 kişi de yaralandı

Endonezya'da turist feribotunda patlama; 2 ölü

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Endonezya'da, yaklaşık 35 Avrupalı turisti taşıyan hızlı feribot Bali'den ayrıldıktan kısa bir süre sonra bir patlama meydana geldi.  

Patlamada Eylül ayının başında dünya evine giren ve balayı için Endonezya'nın Bali Adası'nda bulunan İspanya vatandaşı Vanesa Pascual'ın (29) hayatını kaybettiği eşinin ise ağır yaralandığı belirtildi. Patlamada diğer yaralıların ise İngiltere, Fransa, İtalya, Portekiz ve İrlanda vatandaşı olduğu açıklandı.

Bu yıl içerisinde IŞİD saldırıları ile gündeme gelen Endonezya'da, yetkililer bu patlamanın herhangi bir örgütle bağlantısı olmadığını ve yakıt tankındaki teknik bir arızadan dolayı patlamanın gerçekleştiğini belirtti.

Endonezya 17 bin'den fazla adadan oluşan bir ülke ve ulaşımın çoğunluğu feribotlarla gerçekleştiriliyor. Ancak deniz ulaşımı endüstrisinin güvenliği çok zayıf ve çok sık bu tip kazalar meydana geliyor. 

Güncelleme Tarihi: 17 Eylül 2016, 09:21
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35