banner39

Gelecek sene İspanya'da toplanacak

Liderler Zirvesi'ne bir dahaki yıl İspanya'nın ev sahipliği yapacağı bildiriliyor. Bu konuda üye ülkelerin tamamının aynı fikirde olduğu gelen haberler arasında.

Dünya 14.06.2021, 19:47
Gelecek sene İspanya'da toplanacak

NATO'nun 2022 yılındaki zirvesinin İspanya'nın ev sahipliğinde yapılması konusunda üye ülkelerin devlet ve hükümet başkanlarının hemfikir oldukları öne sürüldü.

İspanya basını, Dışişleri Bakanlığı kaynaklarına dayanarak NATO'nun 2022'deki zirvesinin İspanya'nın ev sahipliğinde yapılmasının planlandığını yazdı.

Konunun, Brüksel'de bugün yapılan NATO Zirvesi sırasında liderlerin yaptığı konuşmalarda da dile getirildiği ve "2022'de İspanya'da buluşmayı umuyoruz." ifadesi kullanıldığı vurgulandı.

İspanya'nın gelecek yılki NATO Zirvesi'ne ev sahipliği yapmasıyla ilgili nihai kararın ise NATO Stratejik Konsepti tarafından onaylanması gerektiği belirtildi.

Litvanya Cumhurbaşkanı Gitanas Nauseda, bugünkü konuşmasında, ülkesinin 2023 yılındaki NATO zirvesini organize etmek istediğini söyleyerek, "2022'de İspanya'dan sonraki zirveye ev sahipliği yapmaktan ve altyapıyı sağlamaktan mutluluk duyuyorum." ifadesini kullandı.

Kaynak: AA
banner53
Yorumlar (0)
26
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?