banner39

Gürcistan'da Saakaşvili'nin malvarlığına el kondu

Gürcistan eski cumhurbaşkanı Saakaşvili'nin tüm malvarlığına el konulurken eski liderin ABD'den çalışma vizesi istediği iddia edildi

Dünya 20.09.2014, 14:23 20.09.2014, 14:28
Gürcistan'da Saakaşvili'nin malvarlığına el kondu

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Gürcistan'da ülkenin eski Cumhurbaşkanı Mihail Saakaşvili ve aile fertlerinin tüm mal varlığına el kondu. Konu ile ilgili açıklama Saakaşvilinin avukatı Otar Kahidze tarafından yapıldı.

Avukat Otar Kahidze’nin bildirdiğine göre eski cumhurbaşkanına ait olan bir ev, iki hektar arazi ile içindeki ek binalar, 1997 model "Honda Accord" araba, ölen ninesine ait 500 metrekare arsa ve onun "Toyota Rav" arabası, eşi Sandra Roelofs'a ait Tiflis'te bir daire ve annesi Giuli Alasania ait bir arsaya el kondu.

Saakaşvili’nin avukatına göre, mahkeme kararında mülkiyete el konulmanın nedenleri bulunmuyor, bu nedenle karar yasadışı. Kahidzade, eski cumhurbaşkanının kendisine yöneltilen suçlarla ilgisi olmadığını savundu.

Avukatn sekreteri ise mahkeme kararının siyasi olduğunu ve Başbakan Bidzina Ivanishvili’nin talimatı ile gerçekleştiğini iddia etti.

Öte yandan ABD’de bulunan Mihail Saakaşvili’nin bu ülkeden çalışma vizesi talebinde bulunduğu iddia edildi. Saakaşvili, para spekülatörü Soros'un açıkça destek verdiği turuncu devrim sonrası, ABD ve Avrupa’nın desteğini arkasına alarak cumhurbaşkanlığı koltuğuna oturmuştu.

 

banner53
Yorumlar (0)
18
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?