banner39

Hatib: El Kaide ideolojisi Suriye'ye uygun değil

SMDK Başkanı Hatib, El-Kaide ideolojisinin Suriye halkına uymayacağını söyledi

Dünya 21.11.2013, 18:23 10.04.2013, 14:06
Hatib: El Kaide ideolojisi Suriye'ye uygun değil

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Suriye Muhalif ve Devrimci Güçler Ulusal Koalisyonu (SMDK) Başkanı Muaz el-Hatib, El-Kaide ideolojisinin Suriye halkına uymadığını ve devrimci güçlerin bu konuda net bir karar almaları gerektiğini belirtti.

Muaz el-Hatib resmi Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "El-Kaide ideolojisi Suriye halkına uymaz. Devrimci güçler bu konuda net bir karar almalı. Kimi taraflar Nusra Cephesi'ne bazı konuları empoze etmeye çalışıyor. Suriye'de bulunan herhangi bir devrimci güce herhangi bir konuyu empoze etme girişimine karşıyız" ifadesini kullandı.

AA'ya konuşan Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) Siyaset ve Basın Koordinatörü Luey Mikdad, "Suriye'nin geleceğini Nusra Cephesi değil seçim sandıkları belirler. Biz şu ana kadar Nusra'nın bu konudaki görüşünü bilmiyoruz. Ancak Nusra Cephesi daha önceki açıklamalarında her zaman Suriye halkının bir parçası olduğunu duyurdu" dedi.

Mikdad, Nusra Cephesi'nin görüşü ne olursa olsun, Suriye halkının kendi ülkesinin geleceğini seçim sandıklarında belirleyeceğini vurguladı.

El-Kaide'nin Irak kolu, Suriye'de rejime karşı savaşan Nusra Cephesi'nin kendilerine bağlı olduğunu duyurmuştu.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?