banner39

Hizbullah sınır köylerini terk etmeyecek

Hizbullah Siyasi Komite Üyesi Yezbek, Hizbullah'ın Suriye-Lübnan sınırındaki köyleri terk etmeyeceğini söyledi.

Dünya 21.11.2013, 18:23 10.07.2018, 16:14
Hizbullah sınır köylerini terk etmeyecek

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Hizbullah Siyasi Komite Üyesi Şeyh Muhammed Yezbek, Hizbullah'ın Lübnan-Suriye sınırındaki köyleri terk etmeyeceğini bildirdi.

Lübnan'daki siyasi güçleri, günlerdir devam eden ''Ortodoks Birliği'' yeni seçim yasa tasarısı tartışmalarından başka bir işle uğraşmamakla suçlayan Yezbek, şöyle konuştu:
''Bırakın onlar seçim çalışmalarıyla, yol kesmekle uğraşsınlar, biz ise sizleri unutmadık. Lübnan devletinin halkını koruduğunu iddia edenler neredeler? Devlet, Suriye içerisindeki halkını koruyabildi mi? Biz başkalarına saldırmıyoruz, bize saldırılmasına da izin vermeyeceğiz. Halkımıza, çocuklarımıza ve kadınlarımıza zulmedilirken durup bakacak değiliz. Onlarca yıldır yaşadığımız bu topraklarda bizden birinin öldürülmesine göz yumamayız.''

Suriye krizinin sadece siyasi çabayla çözülebileceğini söyleyen Yezbek, Suriyelilerin kendi aralarında sorunlarını çözebilmesi için Suriye üzerindeki ellerin çekilmesi gerektiği kaydetti.

Geçtiğimiz günlerde, Suriye-Lübnan sınırında, makineli tüfek ve roketatar kullanan silahlı bir grupla Suriye askerleri arasında çatışma çıkmış ve atılan füzelerin Halid Vadisi'nde bulunan Lübnan köylerine isabet etmesi nedeniyle de bir kişi hayatını kaybetmişti.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?