banner39

Hollande: Suriye Kobani'den ibaret değil!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'la bir basın toplanmtısı düzenleyen Fransa Cumhurbaşkanı Holande, Suriye'nin Kobani'den ibaret olmadığını söyledi

Dünya 31.10.2014, 14:51 31.10.2014, 15:13
Hollande: Suriye Kobani'den ibaret değil!

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, çalışma ziyareti gkapsamında gittiği Paris'te Fransa Cumhurbaşkanı Francois Hollande ile bir basın toplantısı düzenledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'nin AB üyeliğine ilişkin Fransa'nın tavrıyla ilgili olarak, "Bugün değerli mevkidaşımdan böyle bir müjdeyi özellikle almanın da beklentisi içerisindeyim. Gerçi kendileri bir ışık yaktılar ama bu ışık diyorum biraz daha net olursa, flu olmasın, net olsun ve Türkiye'ye ben bu müjdeyle döneyim" dedi.

Erdoğan, "Uluslararası medya, Türkiye'yi IŞİD'e destek veren bir ülke olarak gösteriyor. Bu bir defa Türkiye'ye karşı çok ciddi bir haksızlıktır. Adeta ihanettir bu. Türkiye hiçbir zaman IŞİD gibi bir terör örgütüne destek vermemiştir. Asla böyle bir desteğin yanında da olmamıştır." şeklinde konuştu.

Hollande da "Erdoğan gibi uçuşa yasak ve güvenlikli bölgenin gerekliliğini ve Özgür Suriye Ordusu ile diğer ılımlı muhalefetin destek almasının şart olduğunu düşünüyoruz." dedi.

Hollande Suriye'nni Kobani'den ibaret olmadığın ı da söyledi.

banner53
Yorumlar (0)
18
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?