banner39

İhvan kadınlar bölümünden açıklama

Müslüman Kardeşler 30 yaş altı bayanların katıldığı toplantıda tavsiyeler niteliğinde kararlar yayınlandı.

Dünya 18.04.2011, 15:37 18.04.2011, 15:57
İhvan kadınlar bölümünden açıklama

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Müslüman Kardeşler kadınlar bölümü Helvan şehrinde toplandı. Özellikle de 30 yaş altı bayanların katıldığı toplantıda tavsiyeler niteliğinde kararlar yayınlandı. Toplantıdan sonra yayınlanan bildiride idare, eğitim, yönetim kademelerini belirleme gibi usuller ele alındı.

Mısır devrik lider Hüsnü Mübarek sonrası yeni bir siyasi atmosfere girerken; ülkedeki en geniş toplumsal tabana sahip Müslüman Kardeşler Hareketi içerisinde de yeni tartışmalar cereyan ediyor.

Hareket içerisinde faaliyet yürüten özellikle 30 yaş altı bayanlar tarafından organize edilen konferansta iktisattan, eğitim sistemine, örgüt içerisindeki ilişkilerden, ahlaki eğitime farklı konularda görüş alış verişi yapıldı.
 
Hareketin Helvan’da faaliyet yürüten bir grup bayan tarafından organize edilen konferansta, hareket içerisindeki vesayet düzeni kalıntılarının sona erdirilmesi talebinde bulunuldu. Özellikle kendileri üzerine uygulanan baskılara dikkat çeken bayanlar; temelleri yeniden inşa edilen Mısır’da daha  fazla söz alma talebinde bulundular.

‘Helvanlı Kız Kardeşler’ başlığı ile yapılan ve dün akşam sona eren konferans sonunda okunan ortak bildiride, hareket içerisindeki eğitim ve idari yapı üzerinde daha dikkatli olunması gerektiği vurgusu yapıldı.

Konferansta konuşma yapan Hareketin Helvan sorunlularından Dr. Wail, bayanlara çağrı yaparak, uluslararası alanda faaliyet gösteren bayan örgütler ile planlama, koordinasyon ve işbirliği yapması gerekliliği üzerinde durdu.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?