banner39

banner35

İki ülkeden her türlü terör eylemine kınama

Hindustan Times'ta yer alan habere göre, Hindistan ve Fransa terörle mücadelede sınır ötesi terörizm dahil her türlü terör eylemini kınadı.

Dünya 17.11.2021, 13:03
İki ülkeden her türlü terör eylemine kınama

Hindustan Times’ın haberine göre, iki ülke çalışma grubunun Paris’teki toplantısından sonra yapılan ortak açıklamada, sınır ötesi terör eylemleri dahil her türlü terör eylemi kınanırken, terörle mücadele konusunda "ortak hareket etme" çağrısında bulunuldu.

Açıklamada, aralarında Lashkar-e-Taiba, Jaish-e-Mohammed, Hizbul Mücahidin ve El Kaide gibi terör örgütlerine karşı mücadele ve terör saldırılarının faillerinin yakalanması konularında ortak eylem planının önemine işaret edildi.

Hindistan ve Fransa delegeleri, tüm ülkelerin başka ülkelere karşı terörist saldırılar planlayan militanların barındırılması ve eğitilmesine karşı gerekli tedbirleri almasının ve topraklarını söz konusu unsurlardan temizlenmesinin öneminin altını çizdi.

Açıklamada, terörle mücadele konusundaki mevcut iş birliği Hindistan-Fransa stratejik ortaklığının "köşe taşı" olarak tanımlandı.

banner53
Yorumlar (0)
1
hafif kar duşu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?