banner39

Irak'ta canlı bomba kedi ele geçirildi

Irak’ın Tekrik şehrinde üzerine bomba düzeni yerleştirilmiş bir kedi, güvenlik güçleri tarafından ele geçirilerek etkisiz hale getirildi

Dünya 03.06.2014, 17:32 04.06.2014, 11:25
Irak'ta canlı bomba kedi ele geçirildi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Irak’ta ilginç bir saldırı taktiği ortaya çıkarıldı. Irak güvenlik güçleri devriye esnasında  canlı bomba bir kedi ele geçirdi.

Konu ile ilgili bir basın açıklaması yapan içişleri bakanlığı yetkilisi, normal devriye esnasında güvenlik güçlerinin üzerinde patlamaya hazır bomba düzeneği bulunan bir kedinin yakalandığını açıkladı.

Yatığı açıklamada Iraklı yetkili, ülkedeki terör gruplarının bu tür farklı yöntemler denediği ancak güvenlik güçleri karşısında başarısız olduğunu da dile getirdi.

Yorumlar (4)
Zeki Dincer 8 yıl önce
IŞİD ve Nusret Cephesi gibi radikal cihad yanlısı örgütlerin sıkça gerçekleştirdikleri intihar saldırılarından ötürü insan hayatının kutsallığına değer vermediklerini biliyorduk. Bu yüzden insana değer vermeyenlerin bombalı saldırılarda hayvanları kullanarak onları da kurban etmeleri hiç de beklenenin dışında olmasa gerek.
Zeki Dincer 8 yıl önce
Şeriat’ın haram kıldığı canı alan ve bunu cehalet içerisinde doğru bir davranış olarak gören aşırı cihad yanlıları, aynı Şeriat’ın hayvanlara zulüm edilmesini de haram kıldığı konusunda da cehaletlerini sürdürmektedirler. Haklı bir sebep olmaksızın hayvanların öldürülmesini yasaklamaktadır.
Zeki Dincer 8 yıl önce
Peygamber Efendimiz bir hadisinde şöyle der, “Resulullah (sav) buyurdular ki: "Haksız yere bir kuş veya daha küçük bir hayvan öldüren insana Allah mutlaka onun hesabını soracaktır.” (Kütüb-i Sitte, Ravi: İbnu Ömer, 1952).
Zeki Dincer 8 yıl önce
Hayvanların haksız yere öldürülmeleri İslam’a aykırıdır ve eğer bu hayvanlar masum sivillerin öldürülmeleri amacıyla öldürülüyorlarsa bu çok daha büyük bir günahtır çünkü ayet der ki, “Kim, bir insanı, bir can karşılığı veya yeryüzünde bir bozgunculuk çıkarmak karşılığı olmaksızın öldürürse, o sanki bütün insanları öldürmüştür…Ahirette de onlara büyük bir azap vardır” (Maide Suresi 32).
28
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?