İsrail işbirlikçilerine pişmanlık fırsatı

Gazze yönetimi, İsrail işbirlikçileri ile mücadele kampanyasında, teslim olan işbirlikçilere af getirme kararı aldı

İsrail işbirlikçilerine pişmanlık fırsatı

Gazze'deki Filistin Hükümeti, İsrail ile işbirliği yapanların teslim olmaları halinde affedileceklerini belirtti.

Gazze'deki Filistin Hükümeti İçişleri Bakanlığı Sözcüsü İslam Şehvan, düzenlediği basın toplantısında, ''İsrail işbirlikçileri ile mücadele kampanyası dahilinde işbirlikçilere pişmanlık kapısını açıyoruz ve onlara teslim olma çağrısı yapıyoruz'' dedi.

Kampanyanın bugünden itibaren 11 Nisan'a kadar devam edeceğini söyleyen Şehvan, ''İsrail istihbaratının bilgi kaynakları zayıflıyor. İçişleri Bakanlığı, İsrail işbirlikçilerinin adlarının bulunduğu bir listeye sahip. Eğer bu kişiler verilen süre dahilinde teslim olmazsa kanunlara göre göz altına alınacak ve hesap verecekler'' şeklinde konuştu.

Şehven, ''Emniyet birimlerine teslim olan işbirlikçilere gizlilik içinde muamele edilecek ve göz altına alınmayacaklar. Ayrıca yargı kurumları bu kişilere olumlu bir şekilde muamele edecek'' ifadelerini kullandı.

İsrail işbirlikçileri ile mücadele kampanyasının, toplumun tuzağa düşmesini önlemeyi ve Filistin direnişini korumayı hedeflediğini vurgulayan Şehvan, direniş gruplarına, gazetecilere ve yazarlara işbirliği tuzağına düşmemek için gençleri koruma çağrısı yaptı.

Kaynak: AA

Güncelleme Tarihi: 12 Mart 2013, 15:21
banner53
YORUM EKLE

banner39