İsrail zindanları Gazze'de protesto edildi

İsrail hapishanelerindeki Filistinlilere destek için Gazze'de eylem yapıldı

İsrail zindanları Gazze'de protesto edildi

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Gazze'deki üniversite öğrencileri ve çocuklar, İsrail hapishanelerinde açlık grevi yapanlara destek gösterisi düzenledi.
Gazze'deki Es-Seraya Meydanı'nda düzenlenen gösteride, ''Boş midelerinizle onurunuzu koruyorsunuz'', ''Kahraman esirlerimiz zafere kadar sizinleyiz'' yazılı pankartlar taşındı.

Üzerlerinde ''Uzun zamandır babamı görmedim'' yazılı pankart taşıyan çocuklar ile simgesel olarak kelepçe takan çocuklar dikkati çekti.
İsrail hapishanelerinde tutuklu kaldıktan sonra serbest bırakılan Yasir Salih, gösteride yaptığı konuşmada, uluslararası insan hakları kuruluşlarını, İsrail'in tutuklulara karşı işlediği ihlallerin durdurulması için çaba göstermeye çağırdı.
Gösteriye katılan öğrencilerin sözcüsü Meha eş-Şaviş ise ''İsrail, tutuklulara işkence ediyor ve en temel hayati ihtiyaçlarından mahrum bırakıyor. Biz, esirlerin sıkıntılarını dünyaya duyurmak için buradayız'' dedi.

Şaviş, uluslararası topluma, ''İsrail'in öldürme politikasından kurtulmaları'' için Filistinlilere destek çağrısında bulundu.
Filistin Esirler Bakanlığı verilerine göre, İsrail'deki 17 hapishane ve kampta, 4 bin 660 Filistinli bulunuyor.

 

Güncelleme Tarihi: 10 Temmuz 2018, 16:14
banner53
YORUM EKLE

banner39