banner15

Japonya Başbakanı Abe'den G20 gündemine destek

Japonya Başbakanı Sözcüsü Kavamura, "Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşen Japonya Başbakanı Abe, G20 gündemini tamamen desteklediğini ifade etti" dedi.

Japonya Başbakanı Abe'den G20 gündemine destek

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Japonya Başbakanı Sözcüsü Yasuhisa Kavamura, "Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşen Japonya Başbakanı Shinzo Abe, G20 gündemini tamamen desteklediğini ifade etti" dedi.

Anadolu Ajansının ev sahibi fotoğraf sağlayıcısı olduğu G20 toplantıları çerçevesinde basın toplantısı düzenleyen Kavamura, Abe'nin G20 temaslarına ilişkin bilgi verdi.

Kavamura, Erdoğan ile görüşen Abe'nin G20 gündemini tamamen desteklediğini ifade ettiğini, Erdoğan'ın da Abe'ye Japonya'nın ekonomi politikasını desteklediğini söylediğini bildirdi.

Paris'teki terör saldırılarıyla ilgili, Abe'nin, Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande'a mesaj gönderdiğini kaydeden Kavamura, mesajda saldırıda ölenlerin ailelerine başsağlığı, yaralılara da şifa dilediğini aktardı.

Abe'nin G20 için Antalya'ya gelen liderlerle görüştüğünü belirten Kavamura, Japon dış politikasındaki güncel meselelere ve Japonya'nın terörizmle mücadele çabalarına dair bilgi verdi.

Japonya'nın da Türkiye gibi Suriyeli sığınmacılara kapılarını açıp açmayacağına ilişkin bir soru üzerine Kavamura, Türkiye'nin bu konudaki çabalarına saygı duyduklarını ifade etti.

Kavamura, Japonya'nın Suriye'ye sınırı olan Türkiye'nin de dahil olduğu ülkelere ve sınırı olmayan Makedonya gibi ülkelere, çoğu BM aracılığıyla olmak üzere yardım yapmayı planladıklarını sözlerine ekledi.

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 16 Kasım 2015, 00:52
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35