banner15

Kadın ve çocuklar Humus'tan ayrılabilecek

BM Suriye Özel Temsilcisi El Ahdar el-İbrahimi, Suriye'deki savaşta zor durumda olan kadın ve çocukların Humus'tan ayrılabileceklerini söyledi.

Kadın ve çocuklar Humus'tan ayrılabilecek

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Cenevre'de devam eden Suriye görüşmelerinin 3. gününün tamamlanmasının ardından basın toplantısı düzenleyen BM Suriye Özel Temsilcisi El Ahdar el-İbrahimi, "Suriye yönetimi, kadın ve çocukların Humus’un eski mahallesinden ayrılmasına an itibarıyla izin verdiğini bize bildirdi. Konuyu Suriye'deki ekiplerimizi bildirdik. Yarından itibaren kadın ve çocukların ayrılabileceklerini umut ediyorum" dedi.

Suriye yönetiminin, diğer sivillerin de Humus'tan ayrılmasını kabul ettiğini ancak bunun için kentte yaşayan sivillerin listesini talep ettiğini söyleyen İbrahimi, "Bu kişilerin silahlı gruplardan olmadığını görmek istiyorlar" diye konuştu.

BM Temsilcisi İbrahimi, Humus’taki silahlı grupların da kendilerine, kente yardım taşıyacak yardım örgütlerine herhangi bir saldırı düzenlememe sözü verdiklerini belirterek "İlk yardım konvoylarının yarın Humus’a girmesini umut ediyoruz" ifadesini kullandı.

 

 

Güncelleme Tarihi: 27 Ocak 2014, 00:00
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48