banner39

banner35

Kadirov'un meşruiyetini reddeden Çeçenler Ukrayna saflarına katıldı

Rusya'ya bağlı Çeçenistan Cumhuriyeti lideri Ramazan Kadirov'un Rus ordusuna destek amacıyla Çeçen birliklerini Ukrayna'ya göndermesi üzerine Kadirov'un meşruiyetini reddeden Çeçenler Rusya'ya karşı Ukrayna ordusu tarafına geçti.

Dünya 26.02.2022, 11:09
Kadirov'un meşruiyetini reddeden Çeçenler Ukrayna saflarına katıldı

Rusya ile Ukrayna arasında Donbass bölgesi üzerinden yaşanan gerilim topyekün savaşa dönüştü. Rus ordusu Ukrayna'nın kritik kentlerini ele geçirdi, farklı noktalarda ise çatışmalar sürüyor.

Rusya lideri Putin'e yakınlığı ile bilinen Çeçenistan'da ise yönetimin başındaki Ramazan Kadirov, dün Rus ordusuna destek amacıyla kendi birliklerini Ukrayna'ya gönderdi. Meydanda toplanan askerlerin önünde bir konuşma yapan Kadirov, "Zelenski, Putin'i arayıp özür dilesin" şeklinde slogan attı.

Çeçen milislerinin Ukrayna'ya saldırmadan önce namaz kıldığı iddia edilen görüntüleri de sosyal medyada gündem oldu. Sosyal medyada birçok kullanıcı ise Kadirov'a tepki gösterdi.

Gelişmelerden sonra Kadirov'un meşruiyetini reddeden Çeçenler ise karşı harekete geçti. Bazı Çeçen grupların, Rusya'yla savaşmak için Ukrayna ordusu saflarına katıldığı öğrenildi.

Medyaradar

Yorumlar (1)
Savaş meydanı 3 ay önce
haberleri parçalı bulutlu verince millette bu haberi gerçek sanıverir. önce kadirov askerini göndermeden suudi arabistana bağlı amerikan ideolojisi için islami cihat çatısı altında çeçendeki mücahitleri rusla savaşması için ukraynaya indirdiler sonra kadirov buna karşılık kendi özel kuvetlerini indirdi bunlara karşı savaşmak için şimdi çeçen mücahitlerin bunlardan ayrıldığı kısmı yalandan ibaret evet çeçen var ama kadirovun askerinden önce indi sahaya ve bunlar ebu hattab ın adamları konuyu iyi takip edem muhabirlerden haber bekliyoruz bir zahmet
18
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?