banner39

Kanada, Ebola salgını olan ülkelere vizeyi durdurdu

Kanada Vatandaşlık ve Göçmenlik Bakanlığı, Ebola salgının yaşandığı Batı Afrika ülkelerinin vatandaşlarına vize vermeyi askıya aldı.

Dünya 01.11.2014, 06:37 01.11.2014, 06:37
Kanada, Ebola salgını olan ülkelere vizeyi durdurdu

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Kanada, Ebola salgınının etkili olduğu Batı Afrika ülkeleri ile olan vize işlemlerini durdurdu.

Kanada Vatandaşlık ve Göçmenlik Bakanlığının, Kanada’nın resmi gazetesi olarak bilinen Canada Gazette’de yayımlanan karar, Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) kayıtlarında yer alan “Ebola ile enfekte olan ülkeler listesine” uygulanacak.

Bugünden (31 Ekim 2014) itibaren uygulanmaya başlanan kararda, daha önce vize alanlar, sürekli oturum izni olan göçmenler ve Kanada vatandaşları etkilenmeyecek. Kararla Temmuz 2014 tarihinde vize için başvurup da hala bekliyor olanların başvuruları da iptal edildi.

Karar, Ebola’nın etkili olduğu Batı Afrika ülkelerinden Kanada’ya gelmek için vize başvurusunda bulunan işçi, öğrenci ve turistlerle, transit geçiş yapacakları kapsıyor. Avustralya Hükümeti de, bu hafta aldığı kararla aynı uygulamayı başlatmış ve sınırlarını Batı Afrika ülkelerinden gelenlere kapatmıştı. Öte yanda DSÖ Genel Direktörü Dr. Margaret Chan, ülkelerin sınırlarını kapatmasının, Ebola salgınının yayılmasının önüne geçemeyeceğini açıkladı.

 

 

banner53
Yorumlar (0)
22
kapalı
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?