Kenya'da Kızılay görevlilerine gözaltı

Kenya'da Türk Kızılayı'na bağlı ekipten 3 kişi gözaltına alındı; gözaltına alınanların üzerlerindeki paralara el kondu

Kenya'da Kızılay görevlilerine gözaltı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Kenya'da Türk Kızılayı'na bağlı ekipten 3 kişi başkent Nairobi'de gözaltına alındı. Taşıdıkları kurban paralarına el konulan görevliler, daha sonra serbest bırakıldı.

AA muhabirine açıklama yapan Türkiye'nin Nairobi Büyükelçisi Hüseyin Avni Aksoy, Somali'de görev yapan Mehmet Fahrettin Paketçi, Kadir Kemaloğlu ve Ali Topak'tan oluşan 3 kişilik Kızılay ekibinin, yanlarındaki kurban paralarıyla Somali'nin başkenti Mogadişu'ya gitmek üzereyken Kenyatta Havaalanı'nda polis tarafından gözaltına alındığını belirtti. 

Aksoy, Nairobi'deki bir bankaya havale edilen ve bu ülkedeki Kızılay ekiplerinin Somali'ye ulaştırmak üzere yanlarında götürdüğü 350 bin dolara da el konulduğunu ifade etti.

Türk Büyükelçiliği yetkililerinin Kenya Dışişleri Bakanlığı yetkilileri ile temasları sonucu Kızılay görevlilerinin serbest bırakıldığını belirten Aksoy, Kenya polisi tarafından el konulan paranın iadesi için Türk Dışişleri Bakanlığı ve Nairobi Büyükelçiliği tarafından Kenya makamları nezdinde girişimde bulunduklarını kaydetti.

Güncelleme Tarihi: 09 Ekim 2013, 15:42
banner53
YORUM EKLE
YORUMLAR
vatandaş
vatandaş - 7 yıl Önce

Bu yapılana "Resmi Çapulculuk" tan başka ne denebilir ki...

vatandaş
vatandaş - 7 yıl Önce

yorumlarda herhangi bir kurala aykırı kelime olmamasına rağmen neden yayınlamıyorsunuz?en azından nedenini yazın..

banner39