banner39

Keşmir'de Modi'nin ziyaretine tepkiler

Srinagar'daki sel felaketi sonrası bölgeye gidecek Hindistan Başbakanı'nın ziyareti öncesi protestoları önlemek için yoğun önlemler alındı

Dünya 23.10.2014, 14:23 23.10.2014, 14:55
Keşmir'de Modi'nin ziyaretine tepkiler

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Hindistan işgali altındaki Keşmir'e bir gezi düzenleyecek olan Başbakan Narendra Modi'nin Srinagar şehrinde büyük protesto gösterileri bekleniyor..

Modi, geçtiğimiz günlerde büyük bir sel felaketi ile karşı karşıya kalan Srinagar'ı bugün ziyaret edecek.  Keşmirlilerin muhtemel protestolarının önlenmesi için halk liderleri ev hapsinde tutuldu. Şehirdeki dükkanlar ve alış veriş merkezleri ise açılmadı.

Srinagar'da Eylül ayında beş gün süren yoğun yağışlar sonucu şehrin büyük bir kısmı sel suları altında kalmıştı. 280 kişinin öldüğü sellerde 17 milyar dolarlık zarar meydana geldiği açıklanmıştı. 400 köy tamamen yok olurken yaklaşık bin köy zarar görmüştü.

Hükümet sele karşı halkı uyarmamakla suçlanıyordu. Modi'nin ziyaretinde hem bu sebeple hem de Hindistan işgaline karşı Keşmirliler tarafından yapılacak protestıo gösterilerine karşı yoğun önlemler alındı.


banner53
Yorumlar (0)
26
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?