banner39

Koalisyon güçleri IŞİD hedeflerini vurdu

ABD öncülüğündeki koalisyon güçleri, Suriye’de IŞİD’in Haseke, Halep, Rakka ve Kobani yakınlarındaki hedeflerini vurdu.

Dünya 06.08.2015, 22:32 06.08.2015, 22:32
Koalisyon güçleri IŞİD hedeflerini vurdu

ABD öncülüğündeki uluslararası koalisyon güçlerinin, terör örgütü IŞİD ile mücadele çerçevesinde Suriye ve Irak’ta yeni hava saldırıları düzenlediği bildirildi.

Doğal Kararlılık Operasyonları Birleşik Ortak Görev Gücü'nden yapılan açıklamada, ABD öncülüğündeki koalisyon güçlerinin dün uçaklarla Suriye'de 11 hava saldırısı gerçekleştirdiği belirtildi.

Haseke yakınlarına 7, Halep civarına 2, Rakka ve Kobani yakınlarına da birer hava saldırısı gerçekleştirildiği ifade edilen açıklamada, saldırılarda IŞİD’e ait çok sayıda kontrol noktası, araçlar, binalar ve hedeflerin vurulduğu kaydedildi.

Açıklamada, koalisyon güçlerinin örgütün Irak'taki hedeflerine de 16 hava saldırısı düzenlediği bildirildi.

Irak’taki saldırıların Huveyce, Beyci, Habaniye, Hit, Mahmur, Ramadi, Sincar ve Tel Afer yakınlarında gerçekleştirildiği bilgisi verildi.

Doğal Kararlılık Operasyonları Birleşik Ortak Görev Gücü komutanlarından Tuğgeneral Kevin Killea, koalisyon güçlerinin IŞİD’in Suriye ve Irak’ta hareket sahasını daraltmayı sürdürdüğünü belirterek, "Terör örgütünün geriletilmesi noktasında her koalisyon üyesi önemli bir rol oynuyor" ifadesini kullandı.

Kaynak: AA

 

banner53
Yorumlar (0)
28
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?