banner39

Koalisyon güçleri IŞİD'i vurdu

ABD öncülüğündeki koalisyon güçleri, Suriye’de IŞİD’in Haseke, Halep, Ayn İsa ve Deyru’z Zor yakınlarındaki hedeflerini vurdu.

Dünya 07.08.2015, 21:46 07.08.2015, 21:46
Koalisyon güçleri IŞİD'i vurdu

ABD öncülüğündeki uluslararası koalisyon güçlerinin, IŞİD ile mücadele çerçevesinde Suriye ve Irak’ta yeni hava saldırıları düzenlediği bildirildi.

Doğal Kararlılık Operasyonları Birleşik Ortak Görev Gücü'nden yapılan açıklamada, ABD öncülüğündeki koalisyon güçlerinin dün uçaklarla Suriye'de 6 hava saldırısı gerçekleştirdiği belirtildi.

Halep ve Deyru’z Zor yakınlarına ikişer, Haseke ile Ayn İsa civarına birer saldırı yapılarak IŞİD’in taktiksel üniteleri ve muharebe pozisyonlarının vurulduğu kaydedildi.

Açıklamada, koalisyon güçlerinin örgütün Irak'taki hedeflerine de 9 hava saldırısı düzenlediği bildirildi.

Irak’taki saldırıların Huveyce, Felluce, Mahmur, Musul, Ramadi ve Sincar yakınlarında gerçekleştirildiği bilgisi verildi.

Doğal Kararlılık Operasyonları Birleşik Ortak Görev Gücü komutanlarından Albay Wayne Marotto, koalisyon güçlerinin bu hafta, YPG ile koordine halinde Haseke yakınlarında toplam 15 saldırı gerçekleştirdiğini belirtti. Marotto, “Bu hava saldırıları, IŞİD üzerinde ölümcül etkiye sahip oldu ve YPG’nin kentin büyük bir bölümünü kontrol etmesini sağladı” ifadesini kullandı.

Kaynak: AA

 

banner53
Yorumlar (0)
26
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?