banner39

Kobani'deki çatışmaların şiddeti azaldı

Kobani'de çatışmalar şehrin iç kısımlarında yoğunlaşırken Peşmergenin Koalisyon güçlerine istihbarat sağlayacağı ve mevzileri füze ile vuracağı belirtiliyor

Dünya 01.11.2014, 14:02 01.11.2014, 14:02
Kobani'deki çatışmaların şiddeti azaldı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

IŞİD ile bazı Kürt gruplar arasında Halep'e bağlı Kobani'de (Ayn el Arap) süren çatışmaların şiddeti azaldı.

Yaklaşık iki aydır bölgede yoğun bir şekilde süren çatışmalar sabah saatlerinden itibaren yerini sessizliğe bıraktı.

Bölgedeki az sayıdaki bir grubun ise doğu kesimlerdeki binaların bir kaç noktasını bez parçalarını kullanarak perdelemeye çalıştığı görüldü.

Taraflar zaman zaman Kobani'nin iç kesimlerinde hafif silahlarla çatışıyor. Daha önce bölgede çok sık kullanılan havan atışları ise bugün azaldı.

Bölgede zaman zaman yakılan lastiklerin dumanı Türkiye sınırından da görüldü.

ABD öncülüğündeki koalisyon güçlerine ait savaş uçaklarının ise aralıklarla bölgede keşif uçuşlarını sürdürdüğü gözlendi.

Güvenlik güçlerinin sınır hattındaki önlemleri sürüyor.

PEŞMERGE IŞİD MEVZİLERİNİ BOMBALAYACAK

Bu arada Peşmerge güçlerinin üst düzey yetkilileri, Kobani’de IŞİD’e karşı savaşmak için giden peşmergelerin, görev alanlarının da belirlendiğini kaydetti. Bir süre önce Almanya ordusu tarafından eğitilen peşmergelerin, Kobani’ye giden grubun arasında yer aldığı kaydedildi.

Alman askeri tarafından füze ve kartuşa sistemi eğitimi alan peşmergeler, Kobani’de IŞİD mevzilerini füze sistemiyle bombalayacak. Bunun dışında peşmerge, koalisyon güçleriyle de irtibatı sağlayıp, savaş uçaklarına IŞİD’e ait mevzilerin nokta yerlerini paylaşacak.

banner53
Yorumlar (0)
19
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?