Kudüs'te yeni intifadanın ayak sesleri...

İsrail işgal güçlerinin Mescid-i Aksa'yı basmasına tepkiler büyüyor. Kudüs'te bir Filistinli aracını Yahudi yayaların üzerine sürdü. Olayda sekiz kişi yaralandı. Filistinli ise İsrail işgal güçleri tarafından öldürüldü

Kudüs'te yeni intifadanın ayak sesleri...

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Kudüs'te İsraillilerin üzerine aracını sürdüğü iddia edilen bir Filistinli, polis tarafından vurularak öldürüldü. 

Mescid-i Aksa'da sabah yaşanan gerginlikler sona ermeden, Doğu Kudüs'te Filistin ile İsrail arasında 1967 savaşındaki yeşil hat olarak adlandırılan 1 nolu anayolda, bir Filistinli'nin aracını İsrailli yayaların üzerine sürdüğü iddia edildi. Olay yerine gelen polis, aracın sürücüsünü vurarak öldürdü.

Filistinli sürücünün adı İbrahim El Akri olarak açıklandı.

İsrail Emniyet Genel Müdürlüğü Sözcüsü Micky Rosenfeld olay yerinde "Olayın bir terör saldırısı olduğundan şüpheleniyoruz. Olayda aracın Filistinli sürücüsü vuruldu, 14 İsrailli de aracın çarpması sonucu yaralandı" dedi.

İsrail basını ise yaralılardan ikisinin ağır olduğunu ve birinin öldüğünü duyurdu.

Mescid-i Aksa'nın dışında ve eski çarşı civarında ise protestolar sürüyor. Al Jazeera muhabiri, Kudüs’te yaşayan Filistinlilerin, baskın sonrası yardım ve Mescid-i Aksa’da toplanma çağrısı yaptıklarını duyurmuştu.

Mısır, Refah kapısından giriş çıkışları kapatırken, Gazze semalarında İsrail savaş uçakları uçuyor.

Kassam Tugayları'ndan ise 'Siyonist rejimle tarih boyunca yaşanmayan bir savaşa giriyoruz' açıklaması geldi. Kassam Tugayları, arabalı eylemde iki İsrailli'nin öldüğünü de duyurdu.

Güncelleme Tarihi: 05 Kasım 2014, 14:06
banner53
YORUM EKLE

banner39