banner39

Libya'da gizli ABD üssü ele geçirildi

ABD'nin Libya'da bulundurduğu iddia edilen gizli üssün El Kaide bağlantılı bir grup tarafından ele geçirildiği ileri sürüldü

Dünya 24.04.2014, 10:11 24.04.2014, 11:02
Libya'da gizli ABD üssü ele geçirildi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Libya'da bulunan Amerika Birleşik Devletleri (ABD)'nin gizli askeri üssünün El Kaide bağlantılı bir grup tarafından ele geçirildiği iddi edildi. Üssün 2012 yılında kurulduğu ve Trablus kentinde bulunduğu belirtiliyor.

Russia Today'de yer alan habere göre, ABD'nin 2012 yılında Libya'da kurduğu gizli askeri üs El Kaide bağlantılı bir gurp tarafından ele geçirildi. Üssün, Trbalus kentinin 27 kilometre batısındaki bölgede bulunduğu ifade ediliyor.

Russia Today'in Daily Beast'ten alıntılayarak yayınladığı haberde, El Kaide'ye bağlı İbrahim Ali Ebubekir Tantuş'un liderliğindeki grubun üssü ele geçirdiği ileri sürülüyor.

ABD'nin olduğu ifade edilen askeri üssün yakın zamana kadar faaliyette olduğu ifade ediliyor. Üste mevcut Amerikan askerinin olup olmadığı konusunda henüz bir bilgi verilmezken, resmi makamlar da konuyla ilgili herhangi bir açıklama yapmadı.

Ele geçirilen üssün, 2012 yılında ABD tarafından kurulduğu ve Libya ordusuna operasyon eğitimi vermek için kullanıldığı belirtiliyor.

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?