Makedonya Devlet Bakanı Nezir, Eskişehir'de

Eskişehir'de bulunan Makedonya Devlet Bakanı Nezir, "Makedonya ve Türkiye, dost ve kardeş iki ülk" dedi

Makedonya Devlet Bakanı Nezir, Eskişehir'de

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Makedonya Devlet Bakanı Hadi Nezir, "Makedonya ve Türkiye, dost ve kardeş iki ülke. Karşılıklı iş birliği Eskişehir'e ve Makedonya'ya güç katar" diye konuştu.

Eskişehir 2013 Türk Dünyası Kültür Başkenti etkinlikleri kapsamında düzenlenen "Balkan Haftası Kültür ve Sanat Şöleni"ne katılmak için kente gelen Nezir, TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve Eskişehir Ticaret Odası (ETO) Başkanı Harun Karacan'la bir araya geldi. Bakan Nezir, ETO'da gerçekleşen toplantıda yaptığı konuşmada, Eskişehir Ticaret Odası'nda olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. 

Makedonya ve Türkiye'nin dost ve kardeş iki ülke olduğunu dile getiren Nezir, Makedonya ticaret ve sanayisinin gelişme kaydettiğine dikkati çekti. Nezir, bu gelişme sürecinde Eskişehir ticaret ve sanayisinin tecrübelerinden yararlanmak istediklerini kaydetti. 

"Karşılıklı iş birliği Eskişehir'e ve Makedonya'ya güç katar" diyen Nezir, Makedonya olarak yatırımcılara büyük imkan ve kolaylık sağladıklarını, bu bağlamda Eskişehirli tüccar ve sanayicilere her türlü desteği vermeye hazır olduklarını söyledi. 

"MAKEDONYA AVRUPA'YA AÇILAN KAPI"

Karacan da güçlü dostluk bağlarının ekonomik ilişkilere de yansıması durumunda kazananın hem Eskişehir hem de Makedonya olacağını söyledi. Makedonya ile Eskişehir'in güçlü bağları bulunduğunu belirten Karacan, sosyal ve kültürel ilişkilerdeki iş birliğinin karşılıklı ticarete de yansıması gerektiğini ifade etti. 

Makedonya'nın Avrupa'ya açılan bir kapı olduğunu ve bu bakımdan Türkiye için önemli olduğunu dile getiren Karacan, ekonomik ilişkilerin geliştirilmesiyle hem Eskişehir hem de Makedonya ekonomisinin kazançlı çıkacağını dile getirdi.

Toplantıda ETO yönetim kurulu ve meclis divanı da hazır bulundu. 

Güncelleme Tarihi: 28 Eylül 2013, 15:29
banner53
YORUM EKLE

banner39