Mısır'da bugün darbeciler sokaklardaydı

Mısır'ın başkenti Kahire'de göstericiler, ordudan ülke siyasetinde etkili olmasını talep etti

Mısır'da bugün darbeciler sokaklardaydı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Mısır'ın başkenti Kahire'de ''orduya destek'' gösterisi düzenlendi.

Eski Mısır Cumhurbaşkanı Enver Sedat'ın kabrinin de bulunduğu başkent Kahire'deki Nasr Caddesi'nde toplanan protestocular, Mısır ordusu lehine sloganlar atarak, ordudan ülke siyasetinde etkili olmasını talep etti.

Çeşitli siyasi hareket ve partilerin gençlik örgütleri ile emekli askerlerden oluşan grup, ''Halk-ordu elele'', ''Kanımız, canımız sana feda: ordu'', ''İhvanlaşmaya hayır'' ve ''Biz silahlı kuvvetlerin arkasındayız'' şeklinde sloganlar attı.

Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'nin ve hükümetin yönetimden gitmesini talep eden göstericiler, ''Gerekirse yeniden devrim yaparak, mevcut yönetimi iktidardan uzaklaştıracaklarını'' dile getirdi.

YENİ LİDER; ABDÜLFETTAH SİSİ

Yönetime yönelttiği eleştirilerle tanınan gazeteci Tevfik Okaşa lehine sloganlar atan göstericiler, alana Mısır'ı simgeleyen 3 piramitten ikisine eski cumhurbaşkanları Cemal Abdunnasır ile Enver Sedat'ın resimlerini yerleştirip, üçüncüye de ''Bekliyoruz'' diye yazdı.

Piramitlerin altındaki mevcut Savunma Bakanı Abdülfettah Sisi'nin fotoğrafı ve 'ülkenin yeni lideri' olması gerektiği yönündeki ifadelerin yer aldığı pankart dikkati çekti.
Gösteride, eski cumhurbaşkanlarından Cemal Abdunnasır ve Enver Sedat'ın üniformalı fotoğrafları taşındı.

Güncelleme Tarihi: 15 Mart 2013, 16:56
banner53
YORUM EKLE
YORUMLAR
ismail yetim
ismail yetim - 8 yıl Önce

mısırın ergenekoncularının bir "ordu göreve" pankartları eksik!arap baharında inşallah bu tür mikroplar da temizlenecek!

banner39