Mısır'da darbeye karşı 4 milyon imza

Mısır'da darbe karşıtlarının topladığı imza sayısının 4 milyonu aştığı belirtildi

Mısır'da darbeye karşı 4 milyon imza

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Mısır'da askeri darbeye karşı "Batıl (Geçersiz)" adı altında başlatılan kampanyada şu ana kadar toplanan imza sayısının 4 milyonu aştığı bildirildi. 

Kampanyanın organizatörleri tarafından yapılan açıklamada, imza sayısının doğruluğunun tespiti için bağımsız kurumların inceleme yapabileceği ancak bunun için imza sahiplerine herhangi bir zarar gelmeyeceği yönünde teminat verilmesi gerektiği belirtildi. 

Kampanyanın, büyük maddi zorluklar ve darbe yönetiminin tehdit ve karalama faaliyetleri altında, askeri müdahale karşıtlarının bireysel çabalarıyla yürütülüğüne dikkat çekilen açıklamada, "İmza kampanyasının hiçbir siyasi parti, cemaat ya da grupla bağlantısı yoktur. Bağlılığımız yalnızca kanları dökülen, iradesine el konulan, çocuklarının yetim, kadınlarının da dul kaldığı halka ve 'rehin alınmış' vatanadır" ifadesine yer verildi.

"Batıl" kampanyasını başlatan Abdurrahman Mansur daha önce yaptığı açıklamada, 3 Temmuz darbesine karşı 30 miyon imza toplamayı hedeflediklerini ve bu amaçla yürüttükleri faaliyetin, yerel bir tepki gösterisi olmaktan çıkıp uluslararası platformlara da taşınacağını bildirmişti.

Güncelleme Tarihi: 10 Temmuz 2018, 16:14
banner53
YORUM EKLE

banner39