Mısır'da gösterilere devam çağrısı

Darbeyi Ret ve Meşruiyete Destek İçin Ulusal İttifak, Mısırlılara gösterileri sürdürmeleri çağrısı yaptı

Mısır'da gösterilere devam çağrısı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Darbeyi Ret ve Meşruiyete Destek İçin Ulusal İttifak, Mısır halkına çağrı yaparak, "barışçıl gösterileri sürdürmelerini" istedi.

Ulusal İttifak, yaptığı yazılı açıklamada, "Mısır halkına dün ülkenin birçok kentinde 'Hesap Görme Cuması' adı altında düzenlenen gösterilerde tepkilerini seçkin şekilde sergiledikleri için teşekkür ediyoruz. Ayrıca tüm Mısırlıları ordunun yönetime el koymasını reddettiklerini, 'Zaferin yolu, sabır' haftası adı altında bugünden itibaren düzenlenecek darbe karşıtı gösterilerde kendilerini barışçıl ve yaratıcı yollarla ifade etmeye çağırıyoruz" denildi.  

Açıklamada, Mısırlıların dün ülke genelinde düzenlenen gösterilere, ölüm, yaralanma, gözaltı ve para cezası gibi ihtimalleri göze alarak katıldığı belirtildi. 

Gösteriler sırasında yeni bir stratejinin takip edildiği vurgulanan açıklamada ana caddelerde yapılan eylemlerde daha fazla kayıp verildiği, bu nedenle gösterilerin daha çok ara sokaklarda yapıldığı ifade edildi.

Başkent Kahire'nin yanı sıra İskenderiye, Süveyş, Port Said, İsmailiye, Beni Süveyf, Asvan, Hilvan, Şarkıyye ve Dimyat'ın merkez ve ilçelerinde dün  "Hesap Görme Cuması" adı altında darbe karşıtı gösteriler düzenlenmişti.

Güncelleme Tarihi: 10 Temmuz 2018, 16:14
banner53
YORUM EKLE

banner39