banner39

Mısır'da şiddet olayları eğitimi durdurdu

Mısır'ın Ayn Şems Üniversitesi'ndeki şiddet olayları nedeniyle eğitime ara verildi

Dünya 21.11.2013, 18:23 10.07.2018, 16:14
Mısır'da şiddet olayları eğitimi durdurdu

Mısır'ın başkenti Kahire'deki Ayn Şems Üniversitesi'nde, kampüste meydana gelen şiddet olayları sebebiyle eğitime süresiz ara verildiği bildirildi.

Ayn Şems Üniversitesi Rektörlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada, "Üniversitenin kampüsünde meydana gelen şiddet olayları sebebiyle eğitime süresiz ara verildi. Bu kararın alınmasındaki en önemli faktör, öğrenciler arasında artan tehditkar üslup ve sokak çetelerinin (baltacılar) üniversitede etkinliğini artırmasıdır" ifadeleri yer aldı.

Üniversitedeki eğitime, şiddet olaylarının daha ciddi boyutlar kazanmasına engel olmak amacıyla ara verildiğine işaret edilen açıklamada, farklı gruplar arasında sürekli çatışma hali yaşandığı ve dışarıdan müdahil olanların öğrencileri provoke ettiğine değinildi.

Açıklamada ayrıca öğrencilerin, akademisyenlerin ve tüm üniversite çalışanlarının güvenliğini sağlamak amacıyla söz konusu kararın alındığı kaydedildi.

Ayn Şems Üniversitesinde geçen pazar iki farklı öğrenci grubu arasında çıkan kavgaya kimliği belirsiz kişilerin de katılmasıyla olaylar büyümüş ve 4 öğrenci ağır yaralanmıştı.

Kaynak: AA

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?