banner39

Mısır'da Sosyalistlerin gösterisine silahlı müdahale: Bir ölü

Sosyalist Halk Koalisyonu Partisi'nin Kahire'de Mübarek'in serbest bırakılmasını protesto için düzenlediği basın açıklamasına polis silahla müdahale etti, bir kadın gösterici hayatını kaybetti

Dünya 24.01.2015, 18:38 24.01.2015, 19:33
Mısır'da Sosyalistlerin gösterisine silahlı müdahale: Bir ölü

İslam Osmanoğlu/ Dünya Bülteni/ Kahire

Sosyalist Halk Koalisyonu Partisi'nin bugün Kahire'de şehir merkezinde Talat Harb Caddesi'nde düzenlediği basın açıklamasına polis silahla müdahale etti, 25 yaşlarındaki bir kadın gösterici hayatını kaybetti.

Merkezi Iskenderiye'de bulunan Sosyalist Halk Koalisyonu Partisi'nin, 25 ocak devrimi yıldönümü ve devrik diktatör Mübarek ile iki oğlunun serbest bırakılmasını protesto amacıyla duzenlediği ve 25 -30 kişi civarında katılımın olduğu basın açıklamasına polis, silahla müdahale etti. Polisin silahlı müdahalesi sırasında parti üyesi 25 yaşlarındaki Şeyma El Sabbağ hayatını kaybetti.

Az sayıdaki kişinin katıldığı basın açıklamasını, polisin özel harekat timleriyle ve silahla basması ise anlaşılamadı.

Mısır'daki kaynaklar, şehir merkezinde bulunan güvenlik güçlerine, yarınki gösteriler öncesi, 'izinsiz gosteri ya da toplanma' durumunda ateş açma izni verildiğini belirtiyorlar. Mısır basınında son günlerde, güvenlik güçlerinin içinde küçük demir bilye bulunan özel mermi kullanacağı haberleri yer almıştı.

 

banner53
Yorumlar (0)
18
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?