banner15

Nazarbayev Hacc ibadetini yaptı

Kazakistan Devlet Başkanı Nazarbayev, Kutsal Topraklara giderek Hacc farizasını yerine getirdi.

Nazarbayev Hacc ibadetini yaptı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Kazakistan Devlet Başkanı Nursutan Nazarvayev, Kutsal Topraklara giderek Hac ibadetini yerine getirdi. SunnaPress.com adındaki yerel internet sitesinin haberine göre, Nazarbayev daha önce Suudi Arabşistan Kralı Abdullah'ın daveti üzerine bu ülkeye düzenledği ziyaretinin  ardından Hac ibadetini yerine getirdi.

Kazak lider Nazarbayev’in bu yılki hacc ibadetini yerine getirme anı Kazak basını ve resmi açıklamalarda yer almazken, amatör kamare ile çekilen görüntüleri sosyal medyada yer aldı.

Video paylaşım sitesi Youtube'de yer alan görüntülerde, Nazarbayev’i yakın korumaları ve Suudi emniyet görevlilerin eşliğinde tavafı dolanarak geçtiğini görmek mümkün. Videonun bu yıl ki hacc görüntüsü olduğu ise yeni yapılan tavaf halkalarından anlaşılmakta.

Kazak basını Devlet Başkanı Nazarbayev’in hacc ibadeti ile ilgili gündemi bulunmazken, Rusya ve yabancı medya ise ekim ayda ortalarında Kazak liderin Hacc iabdeti için Kutsal Topraklar'da olduğunu duyurmuştu. Kazakistan Devet Başkanlığı ise konuyla ilgili olarak henüz resmi bir açıklma yapmadı.

Güncelleme Tarihi: 04 Kasım 2013, 20:54
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48