banner39

Nusra rehin Lübnan askerlerinden birini öldürdü

Suriye'de Esad'a karşı savaşan El Nusra, elindeki rehin askerlerden Muhammed Hamiyye'yi öldürdüğünü duyurdu. Örgüt, bu karara gerekçe olarak da, dün sabah Lübnan askerine dönük saldırının Hizbullah tarafından yapılıp, kendi üstlerine atılmasını gösterdi

Dünya 20.09.2014, 11:21 20.09.2014, 11:21
Nusra rehin Lübnan askerlerinden birini öldürdü

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Nusra Cephesi, rehin Lübnan askerlerinden birini öldürdü. Örgüt yaptığı açıklamada, elindeki rehin askerlerden Muhammed Hamiyye'yi öldürdüğünü duyurdu. Gerekçe olarak da bu sabahki orduya dönük saldırının Hizbullah tarafından yapılıp kendi üstlerine atılmasını gösterdi. Dün sabah, Suriye sınırı yakınlarındaki Arsal kasabası civarında bir askeri araca roketatarlı saldırı sonucu 2 Lübnan askeri hayatını kaybetmişti.

Nusra Cephesi tarafından sosyal paylaşım sitesi Twitter üzerinden yapılan açıklamada, "Lübnan ordusunun ilk kurbanı" şeklinde nitelendirilen Hamiyye'nin infaz edildiği belirtildi.Nusra Cephesi, 3 gün önce de yaptığı açıklamada Lübnan ve Hizbullah'ı, iki taraf arasında esir askerlere ilişkin görüşmelerde yaşanan tıkanıklıktan sorumlu tutmuş ve "bunun cezasını ilk olarak Şii asker Muhammed Maruf Hamiyye'nin çekeceğini" açıklamıştı.

Lübnan'ın Suriye sınırındaki Arsal kasabasında ordu birlikleri ve Suriye'den gelen silahlı gruplar arasında ağustosta çıkan çatışmaların ardından Nusra Cephesi ve IŞİD militanları, 20'den fazla askeri rehin almış, daha sonra 13'ünü serbest bırakmıştı.

banner53
Yorumlar (0)
17
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?