banner39

Orta Afrika'da hastane baskını: 22 ölü

Orta Afrika'da bulunan bir sağlık merkezine saldırı düzenlendi. Merkezde bulunan 22 sağlık personeli hayatını kaybetti

Dünya 29.04.2014, 09:42 29.04.2014, 11:04
Orta Afrika'da hastane baskını: 22 ölü

Dünya Bülteni/Haber Merkezi

Orta Afrika Cumhuriyeti'nde silahlı kişilerin Sınır Tanımayan Doktorlar (MSF) örgütünün destek verdiği bir sağlık merkezine düzenlediği saldırıda aralarında 3 MSF görevlisinin bulunduğu 22 kişi öldü. 

Afrika ülkeleri öncülüğündeki barış gücü (MISCA), Müslümanların oluşturduğu eski Seleka grubundan oldukları sanılan kişilerin, önceki gün başkent Bangui'nin yaklaşık 450 kilometre kuzeyindeki Nanga Boguila bölgesinde yer alan sağlık merkezine saldırdığını açıkladı.

Üçü Orta Afrikalı MSF görevlisi 22 kişinin öldüğü, yaklaşık on kişinin de yaralandığı saldırının MSF personelinin yerel yetkili ve liderler ile toplantı yaptığı sırada düzenlendiği bildirildi.

CAMİ YAĞMALANDI

Orta Afrika Cumhuriyeti'nde başkent Bangui'deki PK12 Mahallesi'nde yaşayan bin 300 Müslümanın, ülkenin kuzeyindeki kasabalara nakledilmesinden sonra mahallenin camisinin yağmalandığı bildirildi.

Müslümanların yaşadığı PK12 Mahallesi'ndeki Abdülaziz Ebu Guirra Camisi'ne hasar verildiği, vantilatörlerin söküldüğü belirtildi. 

Müslümanların kuzeye gitmesinden sonra mahallenin komşu mahallelerden gelen Hıristiyanlar tarafından işgal edildiği ileri sürüldü.

Orta Afrika'da Müslüman Mahallesi'ndeki cami yağmalandı ve yıkıldı

MÜSLÜMANLARIN KAFİLESİNE SALDIRI: 2 ÖLÜ

Orta Afrika Cumhuriyeti'nde, Anti-balaka milislerinin ülkeyi terk eden Müslümanların oluşturduğu kafileye düzenlediği saldırıda 2 kişi öldü.

Alınan bilgiye göre, ülkeyi terk ederek Çad'a gitmekte olan Müslümanlardan oluşan kafileye Anti-balaka milisleri el bombalı ve silahlı saldırı düzenledi. Olayda biri kadın 2 kişi hayatını kaybetti.

Müslümanların oluşturduğu kafileye eşlik eden barış gücü birliklerinin saldırganlara karşılık vermesi üzerine çok sayıda çocuğun bulunduğu kafilede panik yaşandığı belirtildi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?