banner39

banner35

Özel Temsilci'den Gazze teşekkürü

Birleşmiş Milletler Özel Temsilcisi Tor Wennesland, İsrail saldırıları dolayısıyla enerji sorunu yaşayan Gazze'ye elektrik sağlayacak yakıt teslimatından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Dünya 28.06.2021, 02:40 28.06.2021, 04:06
Özel Temsilci'den Gazze teşekkürü

BM Orta Doğu Barış Süreci Özel Temsilcisi Tor Wennesland, Gazze Elektrik Santrali için Katar'ın finanse ettiği yakıt teslimatından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Özel Temsilcinin ofisinden yapılan yazılı açıklamada, "Gazze'deki elektrik ihtiyacını karşılamak için Katar tarafından finanse edilen yakıt teslimatları, Birleşmiş Milletler Proje Hizmetleri Ofisi (UNOPS) ile Katar devleti arasında daha önceden yapılan anlaşma gereğince pazartesi günü yeniden başlayacak." denildi.

Açıklamada Wennesland'ın, "Durumu hafifletmek için atılan tüm adımları memnuniyetle karşılıyorum. BM, ateşkesi güçlendirmek ve Gazze halkına yardım etmek için tüm ilgili taraflar ve ortaklarla birlikte çalışmaya devam edecek." değerlendirmesine yer verildi.

İsrail'in Gazze Şeridi'ne yönelik ablukaları nedeniyle, bölgeye elektrik temin eden tek santral olan Gazze Elektrik Santrali'nin üretiminde problemler yaşanıyor.

Kaynak: AA
Yorumlar (0)
23
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?