banner15

Putin: SSCB'nin dağılmasına gerek yoktu

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, ulaşmak istediği ideali, mefhumu muhalifinden yola çıkarak anlattı. SSCB'nin dağılmamasının gerektiğini söyleyen Putin, dönemin iktidar partisi Komünistleri suçlayarak, 'Bu partinin yıkıcı politikalar izlemesi, SSCB'nin yıkılmasını getirdi' dedi

Putin: SSCB'nin dağılmasına gerek yoktu

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, SSCB'nin dağılmamasının o dönemde mümkün olduğunu fakat iktidardaki Komünist Parti'nin devlet için yıkıcı olan politikalar izlediğini söyledi.

Tr. Sputnik'in haberine göre, Duma seçimlerinin ardından Komünist Parti lideri Gennadiy Zyuganov dahil parlamentonun alt kanadında temsil edilecek partilerin liderleriyle bir araya gelen Putin, "Sovyetler Birliği'nin dağılması hakkında ne düşündüğümü biliyorsunuz. Bunun yapılmasına gerek yoktu. Demokratik türden bir yeniden yapılandırmaya gidilebilirdi" dedi.

'O DÖNEMDE SSCB'NİN BAŞINDA KOMÜNİST PARTİ'NİN OLDUĞUNA DA DİKKAT ÇEKMEK İSTERİM' "

O dönemde SSCB'nin başında Komünist Parti'nin olduğunu da dikkat çekmek isterim" diye devam eden Putin, "Milliyetçi fikirleri ya da her devleti yok edebilecek yıkıcı fikirleri teşvik eden başka bir parti değildi" ifadelerini kullandı. 

DAHA ÖNCE DE LENİN VE STALİN ARASINDAKİ TARTIŞMALARI GÖSTERMİŞTİ

Putin, daha önce de SSCB lideri Vladimir Lenin'in eylemlerinin 'tarihi Rusya'nın yıkımına sebep olduğu'nu söylemişti. Putin, Lenin ve ondan sonraki SSCB lideri Stalin arasındaki tartışmaların 'SSCB'nin altına atom bombası yerleştirdiğini' ifade etmişti.

Güncelleme Tarihi: 23 Eylül 2016, 16:34
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35